Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar

Yazar Yorum Yap 57 views
Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar

Diş ağrısı yaşamını devam ettiren insanların çoğu zaman karşı karşıya kaldığı dayanılmaz bir ağrı çeşidi olarak bilinmektedir. Diş ağrısından kurtulmak isteyenler antibiyotik ilaç arayışı içinde olurlar. Biz bu yazımızda sizler adına eczanelerde reçeteli ya da reçetesiz satışı meydana getirilen tüm diş ağrısı ilaçlarını araştırıp paylaşmak için yazımızı sizlerle paylaşıyoruz. Sürekli olarak bu listeyi güncelleme sürecektir. Siz değerli okurlarımızda bildiğiniz işe yarayan diş ağrısı için ilaçlar, antibiyotikler ve çeşitli ağrı kesiciler biliyorsanız yorum bölümünden ekleme gerçekleştirip bilgilerinizi insanlarla paylaşabilirsiniz. Bunun dışında diş ağrısını geçirmek için bildiğiniz doğal yöntemler bulunuyorsa bunları da paylaşırsanız bilgilendirme açısından güzel olur.

Diş Ağrısı İçin Apranax Fort

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar

Diş ağrılarında sürekli tercihi yapılan tablet formunda yer alan bir ilaçtır. Analjezik yani ağrı kesici özelliği nedeni olmasıyla ilk sırada tercih edilmektedir. Diş ağrılarının geçici süreliğine geçmesine yardımcı etmen görevi görecektir. Ancak doktorlar bu ilacın sürekli kullanımda sindirim sistemi sorunlarına neden olabileceğini ifade eder. Genellikle dişlerinizi çektikten sonra ağrı yaşarsanız bu ilacı tercih edebilirsiniz.

Önemli uyarı; meydana getirdiğimiz araştırmalar neticesinde Apranax adlı ilacın naproksen sodyum alerjisi olan insanlarda ciddi yan etkilere sebep olduğu saptanmıştır. Özellikle diş ağrısı için ağrı kesici olarak bu ilaç kullanıldığında bol suyla yutulması gerekiyor. Alerjik rahatsızlıkları bulunan kişilerin listede belirttiğimiz diğer etki gücü daha az ilaçları kullanmalarını öneriyoruz.

Antibiyotik Diş Ağrısında İşe Yarar Mi?

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar

Amoklavin solunum yolu enfeksiyonlarında, ameliyat ardından ve çeşitli nedenlerle tercih edilen çok güçlü bir antibiyotiktir. Bu antibiyotik diş ağrısı çeken insanlar tarafından sürekli tercih edilir. Çünkü amoklavin diş ağrısı için 6-8 saatlik bir sakinleştirici ilaç etkisi vardır.

Augmentin Diş Apsesini Geçirir Mi?

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


Bu ilaç diş apsesine bağlı olarak meydana gelen konusunda güçlü bir ağrı kesici antibiyotik türüdür. Diş etinde ortaya çıkan şişme için doktora gittikleri zaman ilk olarak bu ilaç verilmektedir. 5 gün içinde apsenin meydana geldiği şişliği ve bu süre içinde ortaya çıkan ağrıları giderme özelliği bulunmaktadır. Sonrasında ise apse geçtikten sonra dişin tedavisi konusunda gerekli işlemlere başlanır.

Rovamycine Diş Ağrısında Kullanım Detayı

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


Rovamycine de augmentin gibi genel olarak ele alındığında diş apsesi ağrılarını ve apsenin kendisini geçirmek adına uygulanan antibiyotik ilaçlardan biridir. Yoğun şekilde ağrı kesici özelliği olmasıyla ön plana çıkar.

Novalgin Diş Ağrısını Bitirir Mi?

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


kullanmak vücudunuzda ciddi ve kalıcı hasarlara yol açabilir. Bunun için antibiyotik dışında sizlerin novalgin kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü novalgin güçlü şekilde diş ağrısı için ağrı kesici özellik ortaya koyar.

+ Gargara + Sprey;

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


Pek çok farklı formda yer alan bu ilaç başta diş ağrısı olmak üzere vücutta ortaya çıkan birçok ağrının geçmesine yol açar. Gargara ve sprey gibi kullanıldığında ise özellikle diş ağrılarının geçmesini ve ağız yaralarının iyileşmesinde büyük etmen olacaktır.

Arveles 25 mg Diş Ağrı Kesicisi

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


Diş ağrılarının kesilmesi için tercihi yapılan güçlü ilaçlardan biri olarak ön planda yer alıyor. Bunun dışında ise diş ağrısının dışında ortaya çıkan adet ağrıları, ameliyat ağrıları, kas ağrıları vs. çeşitli ağrılarda da tercih edilir.

Flurend Gargara ve Sprey;

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


Bu ilaç ağız içinde ortaya çıkan yaraların iyileşmesini sağladığı gibi aynı zamanda diş minesinde zedelenmeden ötürü ya da dişlerde çürümeden dolayı meydana gelen ağrılarda giderici etki ortaya koyar.

Parol Diş Ağrısında İşe Yarar Mı?

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


Özellikle kış döneminde bu ilaçla sürekli karşı karşıya kalırız. paresetamol içerikli genel ağrı kesici ilaçlar arasında yer alır. Çünkü gribe yönelik ortaya koyduğu etkili, ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliği bulunuyor. Diş ağrısı için uygun bir ağrı kesici olup, diş ağrısının yanı sıra sırt ağrılarında, kas ağrılarında ve kış hastalıklarına bağlı olarak meydana gelen birçok hastalığı yönelik de etkilidir. Gebe olan kadınlarında kullanabildiği ilaçlardandır.

Bebeklerde Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici;


Yukarıda belirtmiş olduğumuz ilaçların hiçbiri bebeklerde ortaya çıkan diş ağrıları için uygun olmaz. Genellikle bebeklerin kullanabileceği türden ilaçlar tercih edilecekse bu 120 mg/5 ml şeklinde olan gripin şuruptur. Bu şurup bebeklerde diş ağrısıyla birlikte birçok hafif ve orta şiddetli ağrıyı da ortadan kaldırır. Bununla beraber ateş giderici olarak da tercih edilir. Eğer bebeğinizde diş ağrısı olduğundan şüpheleniyor iseniz biran önce hekime gidip en uygun ilacı alabilirsiniz. Bebeklerde hakkında daha çok detaylı araştırma yapamadığımız için şimdilik bir şey ifade edemiyoruz.

Vermidon Şurubun Diş Ağrısına Faydası Var Mı?

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


160mg/5ml boyutunda yer alan bu şurup ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğiyle ön plana çıkıyor. Bu nedenle kimi zamanlarda diş ağrısı olan kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Genellikle diş ağrısında hap yerine şurup formu daha etkili yöntemdir.

Diş Ağrısını Keser Mi?

Diş Ağrısını Geçiren Antibiyotik İlaçlar


Senelerdir bakkaldan alarak kullandığımız bu ilaç yoğun biçimde kan sıvılaştırıcı özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Diş ağrılarının geçici zamanlığına geçmesine yardımcı olmaktadır. Novalgin kadar etkili olarak görülmese de diş ağrılarında güçlü yan etkileri olan ilaçları kullanmak istemeyen insanlar aspirin kullanma tercihinde bulunabilir.

Bir önceki yazımız olan Vertigo Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken Tüm Bilgiler başlıklı makalemizde vertigo, vertigo belirtileri ve vertigo hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT