Diş Beyazlatmak İçin Evde Kullanılabilecek Yöntemler

Yazar Yorum Yap 20 views
Diş Beyazlatmak İçin Evde Kullanılabilecek Yöntemler

Sararan bir dişe sahip olmayı kimse istemez. Sararmış diş genellikle sigara içen insanlarda veya dişlerini yeterince fırçalamayan ya da yanlış diş macunu kullanan kişilerin karşılaştığı durumdur. Dişlerimizin beyazlığı gülüşlerimizde de etkilidir. Sarı dişle gülmekten kaçar. Sararan dişleri evde şifalı bitkileri kullanarak beyazlatabilmek mümkündür.

Dişlerimiz hayatımız boyunca yemek yerken su içerken yani kısacası beslenmemizde en önemli rolü üstlenir. O yüzden dişlerimizin bakımına önem vermeliyiz. Bu yüzden hem bakımlı bir dişe sahip olmak hem de beyaz dişlere sahip olmayı kim istemez. Bizde evde da kullanılan şifalı bitkileri sizler için bir araya getirdik.

1- Elma Sirkesi İle Diş Beyazlatma: Bir tatlı kaşığı karbonat, yarım kaşık tuz ile bir araya getirilir. Karışıma yarım kaşık elma sirkesi konulur. Diş fırçanızı karışıma sürüp dişleri fırçalamayın. Kısa zaman içerisinde dişlerinizin beyazlamaya başladığına tanıklık edeceksiniz. Elma sirkesinin kokusu ağırdır sizi rahatsız edici etki gösterebilir. Karışımın içine çeşitli meyve aramosu karıştırıp kullanmalısınız. Karışım diş iltihaplanmasını diş etki hastalıklarının önüne geçecektir. Düzenli bir şekilde bu uygulamayı her gün yapmalısınız.

2- Fesleğen İle Sararmış Dişlere Son: Diş beyazlatmada kullanılan bitkidir. Taze fesleğen yaprakları kurutulup yaprakları ezilerek un şekline getirilir. Bu un macun ile karıştırılıp dişler düzenli ir şekilde fırçalandığında dişler kısa zamanda beyazlama evresine girer.

3- Ada çayı Yaprağı: Ada çayı yaprağı ezilerek diş üzerine masaj yapılarak dişin beyazlaması sağlanır. Bu yapılan işlemi on beş gün süresince her gün düzenli bir şekilde yapmalısınız. Ada çayı içtikten sonra demle dişlere gargara yapmakta diş beyazlatmada oldukça etkili bir metod olarak karşımıza çıkar.

4- Zerdeçal: Yarım yemek kaşığı zerdeçal tozuna bir miktar su ilave ederek macun şekline getirilir. Karşım macun gibi diş fırçası ile dişler üstünde gezdirilir. Kısa zaman sonra dişlerinizin beyazladığına tanıklık edeceksiniz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT