Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2019 – Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Yazar Yorum Yap 84 views
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2019 - Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Birçok kişi ikili ilişkileri sonrasında hamile riski olmadan ilişkisini yaşamak ister. Bunun için birçok kişinin aradığını bulmasını sağlayan hamile riskini ortadan kaldıran üretilmiştir. Bunlar arasında en dikkat çekeni de ella ertesi gün hapı oluyor. Ella ertesi gün hapı fiyatı 2019 ve kullanım şartları neler? Yan etkisi var mı? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı içeriğimizde yer alıyor.

Ella ertesi gün hapı ülkemizde Norlevo ertesi gün hapı yerine çıkarılmış bir ilaç olarak karşımıza geliyor. Ella ilişkinin sonrasında geçen 5 günlük zaman dilimi içerisinde kullanılması gereken doğum kontrol hapı olarak tabir edilmektedir. Korunmasız cinsel ilişki, prezervatif yırtılması ya da herhangi bir sebeple içeri boşalma olması durumunda hamile olmamak adına 120 saat yani [5 gün]  geçirmemek kaydıyla kullanılması gerekir.

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2019 - Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Ella tableti kullanmanın ardından geride kalan 3 saat içerisinde kusma gibi sağlık sorunu ortaya çıkıyorsa, yeniden kullanma gereksinimine ihtiyaç duyulması gerekir. Ella adetli olup, olunmamasına bakılmaksızın kullanılabilen bir ilaç çeşididir. İlaç bir bardak su ile aç ya da tok karnına içebilirsiniz. Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanmaması gerekir. Ella kullanımı ardından adet düzeninde gecikmeler yaşanıyorsa yalnızca adet gecikmesi değil, erken adet gelmesi de ortaya çıkabilir.

Ella ertesi gün hapının yan etkileri

içinde başlıca göze çarpanlar baş ağrısı, karın ağrısı, mide şikayeti ve dismenore gibi rahatsızlıklar ön planda yer alır. Bunlar en fazla ortaya çıkan yan etkiler içinde kendine yer bulur. Bunların dışında duygusal bozukluklar, iştah sorunu, vajinit, idrar yolu rahatsızlığı, baş dönmesi, akne gibi problemler ile karşı karşıya kalınabilir.

İnternet üstünde Ella ertesi gün hapı ile ilgili olarak çok fazla içerik yer edinmektedir. Bunun için es geçilen en önemli durum ise hekim önerisi olmaksızın ilaç kullanılmaması lazım olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekir. Eczacınıza ve doktorunuza söylemeden kesinlikle ilacı kafanıza göre kullanmamanız gerekiyor.

Bilindiği üzere Ella tablet, ilişkiye girmenin ardından geçen 120 saatlik dilimde kullanılması gereken bir ilaçtır. Genellikle beş gün süresince kullanılmasına yönelik ne kadar erken kullanılırsa o kadar etkili olduğu tespiti yapılmıştır. Bu hap Norlevo ertesi gün hapı ile aynı özellik ile satışı yapılıyor. Genellikle korunmasız ilişkiye girilmesi durumunda, prezervatif yırtılmasında ya da başka istenmeyen durumlar sonucunda hamile kalmanın önüne geçmek adına tercih edilir. Şunu bilmekte yarar bulunuyor. Hiçbir doğum kontrol yönteminde %100 koruma söz konusu olmadığını bilmek gerek. İlaç ne kadar geç alınması halinde korunma yüzdesinin de o kadar azalacağı söyleniyor.

Ella Fiyatı 2019

Ella ertesi gün hapının satış fiyatı 30 mg 1 tablet 66,53 Türk Lirası olarak eczanelerde satılır.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte gaz sancısı nasıl geçer? başlıklı makalemizde gaz sancısı ve Hamilelik hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT