Hamilelik Belirtisi İlk Haftadan Belli Olur Mu?

Yazar Yorum Yap 30 views
Hamilelik Belirtisi İlk Haftadan Belli Olur Mu?

Anne adayları tarafından en çok merak edilen detaylar arasından biri de  ilk hafta belli olur mu sorusu oluyor. Reglin normalde biraz daha gecikmesi neticesinde kadın doğum uzmanları bu durum karşısında gerçekleşmesi gereken ilk durumun hemen gebelik testinin yaptırılması gerektiği konusu oluyor. Hamilelik testi ile beraber büyük oranla hamilelik eyleminin meydana geldiği kolayca tespiti yapılan bir olaydır. Şimdi de bu konuda kadın doğum uzmanları tarafından aktarılan bilgiler konusunda sizlere yardımcı sunalım.

İşte Kadın Doğum Uzmanları Tarafından Gebeliğin İlk Hafta Belli Olur Mu Hakkında Sunduğu Bilgiler Şunlardır;

Kadın doğum uzmanları genel olarak ele alındığında  itibaren olmasa da üçüncü ve dördüncü haftalardan itibaren net bir şekilde kesinlik kazanabileceğinin altını çizmektedirler. Kadın doğum uzmanları gebelik döneminin toplamda 3 farklı zamandan ortaya çıktığını ve ilk 3 ay içerisinde anne karnındaki bebeğin hücresel açıdan gelişim ortaya koyduğunu ve bu zaman içerisinde hamile kalınmasının tespitinin söz konusu olabildiğini ifade etmektedirler.

Bununla beraber özetle kadın doğum uzmanları hamileliğin ilk 3. ve 4. haftalardan itibaren net olarak tespit edilebildiğini ifade ediyorlar. Uzmanların hamilelik belirtileri ne zaman başlar hakkındaki sorulara cevapları ise şöyle oluyor.

Hamilelikte İlk Haftada Neler Gerçekleşmektedir?

Hamileliğin ilk zamanlarında özellikle anne karnındaki bebeğin gelişim zamanı başlamaktadır. Bebek ilk haftalardan itibaren vücutsal yönden gelişim ortaya koyar.

Hamileliğin ilk zamanlarıyla beraber itibaren anne adaylarında da fiziksel ve ruhsal açıdan bazı değişimler gözleniyor. Fakat hamilelik dönemi ortalarına doğru birçok olumsuzluklar kendiliğinden etkilerini yitirebilmektedir.

Hamilelik ilk haftalarında anne adaylarının aynı zamanda vitaminlere gereksinim duyduğu da bir gerçektir. Bunun için hamilelik ilk haftalarından itibaren vitaminler ve özellikle de folik asit vitamininden oldukça fazla alması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2019 - Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri başlıklı makalemizde ella yan etkileri ve ertesi gün hapı hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT