İdrar Yanması İçin Doğal Çözümler

Yazar Yorum Yap 27 views
İdrar Yanması İçin Doğal Çözümler

İdrar yanması, son dönemlerde birçok kişide etkisini gösteren ve idrar yolu iltihaplanmasından ötürü meydana gelen bir rahatsızlıktır. İdrar yolu iltihaplanmasına genellikle bakteriler yol açar. İdrar yanması hem erkeklerde hem de kadınlarda görülür ve birkaç gün içinde geçer. eğer birkaç günden daha fazla sürmüşse başka bir sağlık problemi olabilir. Bunun için doktora gitmenizde fayda var. Çocuklarda ise idrar yanması nadir olarak görülen türdendir. Biz sizlere bu yazımızda idrar yanması için ne yapılmalı ve evde tedavi yöntemlerini anlatacağız.

İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek adına neler yapmalıyız? İdrar yanmasına ne iyi gelir? 

Bol su tüketmek, temizliği daha fazla önemsemek, idrarı tutmayıp sürekli tuvalete gitmek, gaz oluşturan ve baharatlı gıdalardan kaçınmak, ayakları üşütmemek bunun dışında sigara ve alkol kullanmamak idrar yolu enfeksiyonlarını önleyerek idrar yanması sorunu yaşamanıza engel olur.

İdrar yolu rahatsızlıkları basit bir idrar testiyle teşhisi yapılabilir. İdrar yollarındaki iltihabı kurutmak konusunda genellikle antibiyotik yercih edilir. Ancak uzun zamanlı antibiyotik zararlı olabileceği gibi idrar yanmasını bitiren bitkisel çözümler de yok değildir.

İdrar yanmasına iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?

  1. Yaban mersini ve çay üzümü bakterilerin mesane duvarına tutunmasının önüne geçer. bunun dışında bu iki besin iyi birer idrar söktürücü olarak karşımıza gelir ve vücutta su tutulmasına engel olur. Yaban mersini ve çay üzümü doğal antibiyotik olduğunu unutmamak gerekir. Yaban mersini çayını içine bal ilave ederek günde 2- 3 su bardağı tüketmek veya çay üzümüyle beraber çay olarak kullanmak idrar yanması sorununa iyi geldiği aşikardır.
  2. Huş ağacının yaprakları idrar söktürür, idrar yanmasının önüne geçer, böbrek iltihaplanmasını azaltır. 2- 3 su bardağı suya atacağınız yarım avuç huş ağacı yaprağı ile yapacağınız çay idrar yanmasını önlemede etkili seçenek olacak.
  3. 2 tatlı kaşığı hatmi çiçeğini beş su bardağı suya koyup bir gün bekletin. Ertesi gün bu yaptığınız sudan için. İdrar yanması probleminiz azalacaktır.
  4. Karpuz suyu da idrar yanmasını engellemede etkili bir yöntem olarak karşınıza gelir.
  5. Bunun dışında ekinezya ve altın mühür bitkileri de idrar yanmasını engelleyen başka besinlerdendir.

Bir önceki yazımız olan Kaplama Diş Ağrısı İçin Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde kaplama diş ağrısı ve kaplama diş ağrısı nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT