Kepek Sorunu Olanlar İçin Doğal Çözüm

Yazar Yorum Yap 35 views
Kepek Sorunu Olanlar İçin Doğal Çözüm

Saç derisinde ortaya çıkan problemi hemen hemen kadın veya erkek ayırt etmeksizin oldukça rahatsız edici bir hale dönüşür. Bunun dışında kişinin kendisine olan güveninin düşmesine de yol açacağı için sosyal ilişkileri de oldukça etkileyebilir. Bunun için insanlar hem görsel açıdan olsun hem de sağlık yönünden olumsuz etkiler uyandıran probleminden kurtulmak adına birçok farklı arayış içine girer. Bunlar arasında ise serumlar, önleyici şampuanlar, çeşitli içeriğe sahip banyo sabunları ve daha birçok ilaç veya kozmetik ürünler yer almaktadır. Peki bunlar yerine daha doğal yöntemlerle sorunu ortadan kalksa fena olmaz mıydı? Sanırım bu soruya hayır diyecek kimse olmamıştır. Bizde bu yazımızda sizlere probleminize çözüm olacak bazı doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Limon Deneyin

Kepek problemi konusunda limon mucizesinden faydalanabilirsiniz. Bu uygulama adına öncelikle 3 adet limonun kabuğundan soymanız gerekiyor. Ardından ise soyduğunuz bu limon kabuklarını 1 litre kaynar suya koyun. Bir süre bekleyip soğumasının ardından bu su ile bütün kafanızı ve saç diplerinizi güzelce yıkayın. Bu yöntemi haftada en az 2 defa yaparak daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Çemen Otu Kullanın

Bir fincan içerisinde çemen otu tohumu koyun ve üstüne bir miktar su ilave edin. Bir gece boyunca bu şekilde bekletin ve hamur şekline gelen karışımı kafanıza masaj uygulayarak sürün. Hemen hemen yirmi dakika bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı güzel bir şekilde yıkamaya başlayın. Bu uygulama ile saçlarınızın güçlenmesine ve daha az dökülmesine de katkı sağlamış duruma geçersiniz.

Aleo Vera Tercih Edin

Aleo vera antibakteriyel özelliği olan ve kepeğin önlenmesinde sürekli olarak tercih edilen bir bitki türüdür. Bu uygulama konusunda aleo verayı direk olarak kafanıza sürüp hemen hemen yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır. Ardından ise içeriğinde çok fazla kimyasal olmayan bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Pancar ve Tarçın Uygulayın

Pancar ve tarçını blendır içine koyun. Üzerlerine bir miktar su ilave ettikten sonra macun kıvamına gelene dek karıştırma işlemini sürdürün. Bu maskeyi yatmadan önce kafa derinize sürün ve sabaha kadar beklemeniz gerekir. Bu işlemleri uyguladıktan sonra da saçlarınızı güzelce yıkayın.

Siz değerli okurlarımıza şunu ifade etmekte yarar var ki bu uygulamaların hepsi herkeste aynı etkiyi gösterecek diye bir durum söz konusu değildir. Bunun için herhangi bir uygulama olmazsa başka bir tanesini deneme yaparak sizin için en uygun olan formülü bulabilirsiniz. Fakat olumsuz bir durumla karşılaşmamak için hepsini aynı anda uygulamaktan kaçının. Bunun yanı sıra size vermiş olduğumuz bu uygulamaların hiçbirisi işe faydası olmazsa saç derinizle alakalı ciddi bir sorun olmasına yönelik olarak bir uzmandan yardım almanız sağlığınız için en doğru tercih olacaktır.

Biz kadin-saglik.com olarak çok istisnai haller dışında ziyaretçilerimize kesinlikle ilaç adı vermiyoruz. Bununla beraber kafadan duyma bilgilerle size kesinlikle ilaç ismi tavsiye edemeyiz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleri İçin İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizde cilt lekeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT