Kısa Boylu Bayanlara En Güzel Gelinlik Tavsiyesi

Yazar Yorum Yap 37 views
Kısa Boylu Bayanlara En Güzel Gelinlik Tavsiyesi

Yaşamımızın en özel ve güzel zamanlarından biri şüphesiz ki düğünlerdir. Her kadın düğününde yaşamı boyunca olabileceği en güzel şekliyle sevdiklerinin karşısında görünmek ister. O özel dakikalarda nasıl bir giyeceğinizi aylar öncesinden düşünmeye başlarsınız. Ancak bu noktada hayal ettiğiniz her şey gerçeğe dönüşmeyebilir. seçiminde en önemli konu vücut şekliniz, boyunuz ve kilonuzdur. Eğer kilolu ve kısa boyluysanız vücudunuzu tanıyarak size en uygun gelinliğin seçimini yapmanız daha şık görünmenizi ortaya çıkarır.

Kısa Boylu Bayanlara En Güzel Gelinlik Tavsiyesi

Gelinlik Yakası

Kısa boylu kadınlar adına kayık yaka veya halter yaka olarak adlandırılan yakalar uygun duruma gelmeyecektir. Bu tip yayvan yakalar sizi olduğunuz gibi göründüğünüzden şişman veya kısa gibi görünmenize yol açabilir. Bunun için V yaka veya straplez yakalı gelinlikler tercihini yapmalısınız. Bunlar hem boyunuzu hem de boynunuzu daha uzun göstermenizi sağlayacaktır.

Kısa Boylu Bayanlara En Güzel Gelinlik Tavsiyesi

Etek Kısmı

Kısa boylu kişilerin gelinlik seçerken dikkat etmesi gereken bir başka durum da gelinliğin etek bölümüdür. Kabarık eteklere sahip gelinlikler sizi olduğunuzdan kısa göstermenizi sağlar. Bu sebeple de bu modellerden uzak kalmanız gerekir. A şeklinde ve belden açılan etek modelleri sizin için daha uygun olacaktır. Bu tip etek modelleri hem kişiyi daha zayıf gösterecektir hem de daha uzun boylu. Uzak kalmanız gereken gelinlik modelleri deniz kızı ve balık modelli gelinliklerdir. Bu tip gelinlikler uzun boylu kadınlar konusunda daha ideal tercih olacak.

Kısa Boylu Bayanlara En Güzel Gelinlik Tavsiyesi

Dantelli Gelinlikler

Kadınların bir çoğu gelinliklerde, daha zarif göründüğü için dantel detaylarını görmekten yana. Ancak boyunuz kısaysa bu dantel işlemelerin etek kısmında yer alması boyunuzu daha kısa gösterir. İlla gelinliğinizde dantel detayları görmek istiyorsanız göğüs bölgesinde olmasına özen gösterin.

Topuklu Ayakkabı Seçimi

Kısa boylu kadınlar günlük hayatlarında olduğu gibi düğünlerinde de daha uzun görünmek adına topuklu ayakkabılar tercih ederler. Burada dikkat etmeniz gereken şey boyunuzun uzunluğundan öte rahat olmanızdır. İlla yüksek topuklu ayakkabılar istiyorsanız tam ayağınıza uyacak özel ayakkabılar yaptırmanız rahatlığınız açısından daha iyidir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT