PTT Kredi Başvurusu ve Aşamaları

Yazar Yorum Yap 23 views
PTT Kredi Başvurusu ve Aşamaları

2019 yılı içerisinde PTT kredi başvurusunun nasıl meydana getirileceği özellikle PTT’den maaş almakta olan kişiler tarafından merak için cevabı beklenen konu haline gelmiştir. PTT şubeleri aracılığı ile ihtiyaç kredi başvurusu meydana getirilmekte herhangi bir banka şubesine varmak zorunda olmadan avantajlarından faydalanmak mümkün duruma gelecektir. PTT’den maaş almakta olan ilk sırada emekliler olmak üzere kullanan kişiler az faiz oranları ve cazip tekliflerle gereksinimlerini bir nebze olsun kapatmak için ihtiyaç duyduğu düzeyde kredi çekebilmektedir.

2019 PTT kredileri, PTT’nin anlaşma içerisinde olduğu bankalardan kredi çekilmesi suretiyle işleme konulur. Burada kredi miktarını PTT’de karşılamamakta yalnızca PTT müşteriler ve banka içerisinde aracı rol görevi görmektedir. PTT kredi başvuruları, yap biçiminde PTT şubeleri aracılığı ile yerine getirilmekte bankalara gitmek istemeyen veya yaşamını sürdürdüğü bölgede banka olmayan vatandaşlara düşük faizli kredi fırsatlarıyla ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir.

PTT’den maaş alan emeklilerin daha fazla tercih ettikleri PTT kredileri bankaların vermiş olduğu kredi tekliflerinden daha uygun şartlar altında sürekli bir şekilde tekrarlanmakta ve emekli kişilerin bu kredilerden faydalanmaları öngörülmektedir. PTT’den maaşını çeken emekliler anlaşmalı bankalardan kredi verilebileceği gibi kredi kartı talepleri de olumlu karşılanarak maaşlarının beş katına kadar biçilen limitler doğrultusunda müşterilere kredi kartı tahsis edilmektedir.

PTT Kredilerine Başvuru Şartları Neler?

PTT kredi başvurusu meydana getirmek adına emeklilerin maaşlarını fark olmayan bir PTT şubesinden alması gerekmektedir. PTT’den maaş alan emekliler PTT’nin anlaşmalı olduğu bankaların vermiş olduğu cazip önerilerden maaşları oranında faydalanma hakkı içine girer. PTT’den maaş almasa bile emekli olan vatandaşlar adına da maaşlarını belgelemek şartıyla kredi başvurusu gerçekleştirmeleri mümkündür. Genel bir şekilde PTT kredi müracaatlarında talep edilen PTT kredi başvuru koşulları şunlardır:

  1. Başvuru meydana getirecek olan kişinin gelirini belgelemesi,
  2. Başvuru sahibinin bundan önce bankalara ödenmemiş kredi borcunun olmaması, başvurucunun kredi sicil notunun yeterli görülmesi,
  3. Başvurucunun 18 yaşından büyük 84 yaşından düşük olması,
  4. Kredi başvurusu yapacak vatandaşın almış olduğu emekli maaşının kredi geri ödeme aylık tutarının en az 2 katı olması
  5. Gibi şartların beraber gerçekleşmesi gerekmektedir. Emeklinin bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırını dikkate alması veya başka koşulların meydana gelmemesi durumunda PTT kredisi kullanılamamaktadır.

Bir önceki yazımız olan İşkur Maaşı Ne Zaman Yatıyor? İşsizlik Maaşı Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde İşkur maaşları, işsizlik maaşı ve işsizlik maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT