Şiddetli Baş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Yazar Yorum Yap 28 views
Şiddetli Baş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Şiddetli Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Birçok kişinin hayatının belli bölümlerinde sorunuyla uğraşmaktadır. Baş ağrısının ne zaman geleceği belli olmaz ve hayatı durma noktasına kadar getirdiği zamanlarda vardır. Çok şiddetli baş ağrısı olduğunda büyük sıkıntılar içine girilir ve bunun için çözüm yolları aranır. Biz de sizlere çok şiddetli diyerek bir yazı hazırladık ve sizlere sunuyoruz.

Her insanın belirli zaman aralıklarında şikayet ettikleri rahatsızlıkların ilk sırasında şiddetli başa ağrısı gelmektedir. Çoluk çocuk, yaşlı genç ayırt etmeksizin ortaya çıkan bu baş ağrıları kimi dönemlerde gelip geçici, kimi zaman ise kronik bir şekle dönüşür. Kronik ya da gelip geçici olsun fark etmez hayat kalitemizi azalttığı için bir an önce bu problemden kurtulmak isteriz.

Şiddetli Baş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir? Öncelikle baş ağrısının nedenini biliyorsak alacağımız ilk önlemler buna göre değişkenlik göstermektedir.

Örneğin soğuktan ortaya çıkmışsa ya da banyo yaptıktan sonra yeterince kurutulmayan saçlardan dolayı yaşanmışsa başımıza saç kurutma makinesi ile sıcak hava üfletirsek ilk etapta rahatlatıcı bir etki uyandırır. Sıcak bir havlu da aynı görevi görür.

Yalnızca soğuk kaynaklı olmayan baş ağrıları sıkışık durumdaki trafik, ödeme günleri, bayanların özel günleri, stresli iş hayatı gibi hem patolojik hem de psikolojik nedene de bağlı kaynaklanabilir. Bu ve bunun gibi durumlarda çok şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir?

  • B2 vitamini uzun zaman baş ağrılarınıza çok iyi gelen bir çözüm olarak karşımıza çıkar. B2 vitamini açık yeşil sebze ve meyvelerde, badem, peynir, buğday için yer alır. İshale yol açmayacak oranda magnezyum alımı özellikle nedeni migren olan baş ağrılarında çok iyi bir seçenek olacaktır.
  • Sıcak su ile ayağınıza yapılan bir masaj çok etkilidir. Ancak biliniyor ki ayak tabanları birçok organın bağlantılı olduğu damarlar yer alıyor. Bu sıcak suya damlatılacak birkaç damla nane ile daha etkili çözüm bulabilirsiniz.
  • İşyerinizde yapabileceğiniz sarıpapatya çayı en güzel çözümlerden birisi olarak karşımıza çıkar. Sıcak su ile demleyeceğiniz bir poşet sarıpapatya çayına bal da ek olarak dahil edebilirsiniz.
  • Alnınıza biberiye ve kekik yağı koyarak bir müddet dinlenmeniz de işinize fayda sağlayan bir tedavi seçeneğidir.
  • Bunlar dışında son olarak da sıcak su ile yarım saat kaynatıp içebileceğiniz 2-3 parça zencefil kökü de rahatlamanıza yardımcı etken olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İdrar Yanması İçin Doğal Çözümler başlıklı makalemizde idran yanması için tedavi, idrar yanmasına ne iyi gelir ve idrarda yanma hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT