Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İçin Doğal Tedavi

Yazar Yorum Yap 2 views
Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İçin Doğal Tedavi

nasıl geçer? Sorusunun yanıtını siz değerli ziyaretçilerimize vermeden önce sivilce oluşumunun sebeplerinden söz etmek istiyoruz. Sivilce çoğu zaman kişinin başına dert olan bir cilt hastalığı olarak karşımıza çıkar. Yaşamı süresince her birey defalarca defa bu sorunla baş etmeye çalışmıştır. Bu sebeple pek çok tedavi yöntemi uygulanmıştır.

Meydana geliş nedenine göz atılacak olursa sebebi cildin yapısına göre değişiklik ortaya koyar. Yağlı ciltlerde sivilce meydana gelme oranı diğertiplerine göre daha çoktur. Bunun dışında ergenlik zamanına girişle birlikte ciltte sivilce sayısı fazla düzeyde artış göstermektedir. Ergenlik süresinde vücut yapısında değişiklikler meydana gelmesiyle cilt sivilceye daha elverişli duruma gelmektedir. O zamanlardan itibaren bazı süreçlerde sivilce çıkabilmektedir. Oluşumunda stresin de büyük payı olduğunu unutmamak gerekir. Meydana getirilen araştırmalar sonucunda yoğun stres altında olan insanlarda sivilce görülme oranı daha çoktur. Bu cilt sorununun diğer bir nedeni ise cildi kirli tutmak ve çıkan sivilcelerle oynamak olduğu için bu nedenleri es geçmemek gerekiyor.

Cildini Temiz Tut

İnsanlar arasında yaygın bir sorun haline geldiğinde konu hakkında birçok tedavi uygulamaları yer alıyor. Öncelikle cildi temiz tutmaya özen erilmelidir. Bunun için sabunlardan faydalanılabilir. En fazla önerilen sabunlardan biri kayısı sabunu olduğunu unutmamak gerekir. Cildi temiz tutup yarar sağladığı gözlemlenmiştir.  Bunun yanı sıra cildi temizlemek adına üretilen kozmetik ürünleri de piyasada yer edinmektedir. Bu ürünleri alırken içeriğine göz atmak ve cilt tipine uygun olanı almak mantıklı bir alışveriş olacağını bilmeniz gerekir. Aksi olarak olumlu sonuç alınmama olasılığı bulunmaktadır. Sivilce oluşumundaki en önemli unsurlardan biri olan stresi azaltmaya yönelik uygulamalar gerçekleştirilmelidir. Örnek olarak stresi artıran çay ve kahve tüketimi en aza indirilerek sivilceler dolaylı yoldan düşürülebilir. Sivilceli bir cilde sahip olmak sadece kadınlarda değil erkekler için de önemli bir problemdir. Çünkü yüzde sivilce varken tıraş olmak sorun oluşturur. Uzayan sakallar sorunlu bölgede iltihap oluşmasına davetiye çıkarır. Bu sebeple cildi temiz tutmak için sürekli tıraş olunmalıdır. Bu şekilde cilt hava alır, temiz kalır ve herhangi bir cilt sorunu meydana gelmez.

Sivilce İçin Doğal Tedavi Yolları

Doğal tedavi seçenekleri ile de sivilcelerden kurtulmanız kaçınılmaz değildir. Elma ve üzüm sirkesi ile meydana getirilen doğal tedavi olumlu sonuçlar yansıtır. Her gün düzenli bir şekilde cildi bu sirkeleri suyla karıştırarak silmek yaşanan problemin ortadan kalkmasına yardımcı etmen görevi görecektir. Sivilcelerin oluşumunu çinko eksikliği de tetikler. Bu sebeple çinko eksikliğinin olmaması için balık gibi zengin yiyecekler yemek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ayak Tabanı Ağrısı Nasıl Olur ve Tedavisi Neler? başlıklı makalemizde ayak tabanı ağrısı ve ayak tabanı ağrısı nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT