Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? Kaçınılması Gereken Durumlar

Yazar Yorum Yap 20 views
Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? Kaçınılması Gereken Durumlar

Kadınların hatta son zamanlarda bakımlı görünmeyi ön plana koyan erkeklerin bile üstünde titizlikle durduğu oldukça önem verilen bir durum oluyor. Tırnak bakımını yapmadığınızda ya da ihmal etmeniz halinde bir zamandan sonra elleriniz dahil tırnaklarınız pis bir görünüm alacaktır. Aynı zamanda bu pisliklerin sonucunda istemediğimiz türden bakteri ortaya çıkar. Fakat evde ? Bu konuyu merak etmişseniz sizler adına yazılmış olan içeriğimizi dikkatle okuyun.

Tırnak Bakımı İçin Birbirinden Önemli Tavsiyeler

Evde tırnak bakımı yalnızca belli başlı görülen durumları yapmak değildir yani sigara kullanmak, alkol kullanımı ve başka tüm şeyleri kullanmanız halinde tırnaklarınız olmak üzere diğer tüm vücut organlarınıza zararlı etki uyandırır. Özellikle sigara tırnaklarınız üstünde olumsuz derecede etki bırakır. Sigaranın içerisinde yer edinen zararlı maddeler fazlasıyla tırnaklarınızın batmasına yol açar ve bu batıklığın sonucunda da tırnaklarınız sarılaşma evresine giriş yapar. Aynı olayı tırnaklarınız gibi sakal ve bıyıklarınız hatta dişleriniz üstünde dahi görmeniz kaçınılmazdır. Tırnaklarınızın batmamasını ve sarılaşmamasını istiyorsanız sigaradan uzak kalmanız yapmanız gereken ilk durum olacaktır.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? Kaçınılması Gereken Durumlar

Yalnızca sigara mı? Tabi ki de hayır! Gün içerisinde kimlerle tokalaştınız? Kimlerle el sıkıştınız? Ya da bunun dışında nereleri ellerinizle dokundunuz? Tüm bunlar tırnağınız ve organlarınız için büyük sorun oluşturur. Nereye gezdiğiniz, neler yaptığınız bu gibi şeyler her zaman önem verilmesi gereken konudur. Dikkate alarak tüm bu sorunların hepsinden rahatlıkla kurtulma şansına sahip olursunuz ve bunların yanı sıra dışarıdan geldikten sonra ellerinizi bol suyla yıkamanız gerekmektedir. Ardından da ellerinizin nemlenmesi için nemlendirici kremler kullanarak tırnak bakımına önem vermiş olursunuz.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? Kaçınılması Gereken Durumlar

Yukarıda ifade ettiğimiz konuların bir çoğu temel bakımlar olarak bilinmesi gerekir. Yani herkesin gerçekleştirmesi gereken durumlardır fakat günümüzde tuvaletten çıktıktan sonra ellerini yıkamaya üşenen bile sayısız kişi var. Bu gibi şeylere dikkat ettiğiniz gibi birde elleriniz ve diğer bölgelerinizin temizliği için cilt bakım ürünleri satın almak durumunda kalırsınız. Bu cilt bakım ürünleri cildinizin korunmasına, pisliklerden arınmasına ve bakterilerin üremesine engel olan durumlardır.

Örnek vermek gerekirse; ”Avon, Gucci, Chanel, Tom Ford” gibi markaların cilt bakım ürünlerinin kullanımına önem vererek bu tür problemlerle baş edebilirsiniz. Sadece gün içerisinde başka kişilerle selamlaşmaktan uzak durun çünkü herkes ellerini kullanarak bir şeyler yapıyor. Fakat birisiyle selamlaşmanız halinde ya da bir yerleri ellemek zorunda kalırsanız mutlaka bunlardan sonra ellerinizin bakımını gerçekleştirin daha sonrada güzelce ellerinizi yıkayın.

Bir önceki yazımız olan Kuru Cilt İçin Beslenme Tüyoları başlıklı makalemizde kuru cilt ve kuru cilt beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT