Tırnak İzini Geçirmek İçin Ne Yapılır?

Yazar Yorum Yap 1 views
Tırnak İzini Geçirmek İçin Ne Yapılır?

Birçok kişi yaşamlarının belirli zamanlarında itişme, kavga, arkadaş arası şakalaşmadan tırnak izi ile karşı karşıya kalır ve nasıl geçer diye düşünmeye başlar. Bizler bu nedenle çeşitli forum adreslerindeki birçok farklı deneyimden ve bilgiden faydalanıp nasıl geçer adlı yazımızı hazırladık. Bu paylaşımımızda yüzdeki, surattaki, koldaki vs. çeşitli bölgelerde ortaya çıkabilen tırnak izlerini geçirmenin yöntemlerinden bahsetmeye çalışacağız.

1-) Kantaron Yağı Kullanımı Tırnak İzini Geçiriyor

Meydan getirilen araştırmalar doğrultusunda birçok insanın kantaron yağı kullanarak tırnak izlerinden kurtulduğuna şahit olduk. Aktarlardan 10 lira gibi bir fiyata alacağınız kantaron yağını hemen hemen 15 gün kullandığınızda yüzünüzdeki ya da vücudunuzun başka bölgelerindeki tırnak izleri ciddi oranda bitecek ve yok olacaktır. Kantaron yağının sarı ya da kırmızı olanını kullanmanız gerekir. İki yağ arasında da dikkat çeken bir ayrıntı bulunmamaktadır.

2-) İzin Türüne Göre İlaç Kullanmak

Bazı tırnak izleri aşırı oranda derin olabilmektedir. Bunun gibi izlerin kantaron yağı ile geçmesi biraz zor olabiliyor. Bu yüzden bir cildiye uzmanına görünerek yüzünüzdeki izin hızlı bir şekilde iz bırakmadan geçmesi konusunda uygun bir ilaç alabilir ve kullanabilirsiniz. Biz sizlere tıbbi sorumluluk reddi gereğince herhangi bir tırnak izi için ilaç önerisini maalesef yapamıyoruz.

3-) Estetik Yollarla Tedavi

Devamlı bir şekilde estetik tedavi seçenekleri hızlı bir gelişme ortaya koymakta ve her türlü izin geçmesi konusunda farklı yöntemler yer almaktadır. Eğer ilaçlar ve bitkisel yağlar işe yaramadığı durumda diyenler son kaçışı estetik tedaviye gitmek oluyor. Eğer siz değerli okurlarımızında deneyip olumlu netice aldığınız tırnak izi geçirme yöntemleriniz bulunuyorsa konuya yorum yaparak ekleme yapabilirsiniz.

Bu yazımızda kadin-saglik.com ailesi olarak sizlere tırnak izini geçirmek için ne yapmalıyız? sorusuna yanıt verdik. Tırnak izi geçirme yolları hakkında yazımıza sizlerin de ilave etmek istediği farklı düşünceleri ya da bilgileriniz varsa yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? Kaçınılması Gereken Durumlar başlıklı makalemizde tırnak bakımı ve tırnak bakımı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Abdullah ALYAGUT